ЧИМ ОБРОБИТИ КАРТОПЛЮ ПЕРЕД ПОСАДКОЮ?

Картопля без перебільшення – другий хліб. І дуже багато дачники вирощують картоплю на своїх ділянках. Обробляють посівний матеріал для захисту від хвороб і шкідників, і для збільшення врожайності. Якщо бульби картоплі перед посадкою обробити розчином добрив, урожайність може збільшитися на 15-30 відсотків, так як в початковий період росту така обробка дає додаткове живлення рослин. Живильним розчином обволікається вся поверхня бульби, стимулюючи процес зростання. Для приготування найпростішого розчину беруть по 400 гр суперфосфату і аміачної селітри на 10 літрів води. Бульби поміщають в цей розчин на 1 годину, потім виймають, підсушують і приступають до посадки.
Бульби картоплі можна обробити мікроелементами. Потрібно приготувати розчин відповідно до інструкції і обприскати бульби. Після обприскування бульби прикрити, щоб живильний розчин не випарувався відразу. На 1 кг картоплі витрачають приблизно літр такого розчину.
Дуже хороший результат дає опудривание бульб золою. Зола дуже екологічне, натуральне добриво, містить до 40 мікроелементів. Бульби картоплі потрібно змочити, а потім припудрити золою. Якщо на ділянці є колорадські жуки і дротянка, є препарати, якими можна обробити бульби картоплі перед посадкою. Хороший ефект дає інсекто-фунгіцид “Престиж”. Він повністю розкладається через 60 днів. Тривалість захисту від колорадського жука 40-50 днів, від захворювань 35-40 днів.
Непогано себе зарекомендував вітчизняний препарат “Табу” від колорадського жука і дротяника. Захисний період у нього поменше, 35-40 днів. Увага: хімічними препаратами обробляють тільки середньостиглі і пізньостиглі сорти картоплі, щоб засіб міг розкластися за вегетаційний період.
Бульби картоплі, призначеного для раннього споживання, хімічним препаратом не обробляють. Краще і безпечніше бульби ранньої картоплі опудрить золою.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *